warremies kirjoitti:
Mystiikkakatkaisimet ovat seuraavia:
Virtalukon vasemmalla puolella oleva ylöspäin käytettävä palauttava vipukatkaisija on valojenpesimen käyttökatkaisija. Haka-Auton asennus.
Led-mittarilla varustetuissa autoissa ohjausakselin oikealla puolella oleva vaakasuuntaan käytettävä kolmeasentoinen vipukatkaisija on yhdistetty jarrunestetason merkkivalon testauskatkaisija ja yhdistelmämittarin pimennyskatkaisija esim. yöajoon, toiminto valittuna lämpö- ja polttoainemittarista näytetään ainoastaan punaiset ledit, ja kulutus yläalueelta.
Painonapit ovat varoitusvilkuille ja takalasin lämmittimelle. Pohjassa pois päältä, ylhäällä päällä (myös merkkilamppu tällöin päällä, mikäli virta kulkee läpi).
Valonpesimen alkuperäinen toimintatapa edellyttää myös lokasuojan päällä olevan aikareleen olemassaoloa, sekä säiliössä olevan pumpun.
Takalasin lämmitin puolestaan ehjän sulakkeen, joka on erillään sulakerasioiden vieressä. Viimeisissä vuosimalleissa on myös lisäksi rele.
Kiitos, näillä ohjeilla pääsenkin jo hyvin tutkimaan miksei valopesuri ja takalasin lämmitin toimi